RANK ACHIEVEMENTS

May 2020

First Name Initial Last Name New Rank
David J Scott Junior Master
Mary J McClurkin Club Master
Jon D Sorenson Club Master
Linda Bechky Sectional Master
Richard L Kaas Sectional Master
Carol A Kivel Regional Master
Connie Travers Regional Master
Dave Gaefke NABC Master
Mary Jane Mucklo NABC Master
Roland J Schroeder NABC Master
James E Vowles NABC Master
Sue G Bush Life Master
George J Kersels Life Master
Ronald L Bliss Bronze Life Master

April 2020

First Name Initial Last Name New Rank
Jeff Bruce Junior Master
John J Burns Junior Master
Michael L Lewis Junior Master
Iris Posin Junior Master
Dori N Frankel Club Master
Bill Allen Sectional Master
Michael Barry Sectional Master
Suzanne M Ham Sectional Master
Kenneth M Peoples Sectional Master
Laraine Brokaw Regional Master
John D Heyl Regional Master
Joyce E Honorof Regional Master
Sandra D Gaskill NABC Master
Karen E Muench NABC Master
Rose Thomas NABC Master
Ronald W Vickery Gold Life Master

March  2020

First Name Initial Last Name New Rank
Hal P Abel Junior Master
Kathryn S Heineman Junior Master
Mary L Peachin Junior Master
Robert J Schleu Junior Master
Sally F Schleu Junior Master
Judith Thompson Junior Master
Jonell H Nielsen Club Master
Linda J Quigg Club Master
Kathryn Wild Club Master
Nina Campfield Sectional Master
Hal B Gensler Sectional Master
Anthony J Morley Sectional Master
Bettina Brill Regional Master
Bill Keese Regional Master
Suzann Mohr Regional Master
Michael P Bording NABC Master
Ronnie Conour NABC Master
Claudette Perier NABC Master
Joyce A Hagin Life Master
Neal Hesser Life Master
Sylvia Reed Life Master
Robert Reierson Life Master
Sharon L Wyles Life Master
Doug Couchman Ruby Life Master
Bradley Leach Ruby Life Master
Bud S Stein Diamond Life Master

February 2020

First Name Initial Last Name New Rank
Mary Jo Drake Junior Master
David T Oliver Junior Master
Doris Osan Junior Master
Duanne Rogers Junior Master
Robert E Sanford Junior Master
Mary P Koss Club Master
Ann Forsberg-Doyle Sectional Master
Elaine J Kurland Sectional Master
Thomas H Kurtin Sectional Master
Marlys G Coryell Regional Master
Carole A Delie Regional Master
Alice Macfarland Regional Master
Carolyn R Sittnick Regional Master
Diane M Bixby NABC Master
Anita L Eyring NABC Master
Anita J Froehlich NABC Master
Stephanie L Parks Bronze Life Master
Martie A Mecom Silver Life Master

January 2020

First Name Initial Last Name New Rank
Carolyn A Badger Junior Master
Clarence L Johnson Junior Master
Gunnar K Ludwig Junior Master
Harriet A Rosenberg Junior Master
Diane F Steward Junior Master
Allen B Ettenger Club Master
Laura L Franklin Club Master
Hal B Gensler Club Master
Lori Ward Club Master
Joseph Mollica Sectional Master
Betty L Coleman Regional Master
Steve Dell Regional Master
Caroline K Snead NABC Master

December 2019

First Name Initial Last Name New Rank
Ann M Clark Junior Master
Carmelo P Dali Junior Master
Marianne W Kinney Junior Master
Thomas Quinn Junior Master
Carol L Read Junior Master
Kathleen A Loken Club Master
Peggy Mead Club Master
Rita P Quin Club Master
Cathy Revers Club Master
Judy K Schlak Club Master
Debbie Sergi Club Master
Paul G Koss Sectional Master
James E Weiss Sectional Master
Hurd Baruch Bronze Life Master
Richard A Stein Bronze Life Master
Roy P Aiken Silver Life Master

November 2019

First Name Last Name New Rank
Al Baumrucker Junior Master
Claudia Doffing Junior Master
Linda Wilberg Junior Master
Kay Galligan Club Master
Sandra Prechtel Club Master
Diann Swalve Club Master
Mary Walsh Club Master
J  Elizabeth Detloff Sectional Master
Sylvia Goldin Sectional Master
Susan Greendorfer Sectional Master
Rebecca Cooper-Baker Regional Master
Peggy Dudley Regional Master
Judith Lattavo Regional Master
D Kay Santarelli Regional Master
Carolyn Sennhenn Regional Master
Anne Roberts NABC Master
Jack Shoemaker NABC Master
Carl Travor NABC Master
Tina Mendenhall Life Master
Cindy Shoemaker Life Master

October 2019

First Name Last Name New Rank
Hal Gensler Junior Master
Pamela Stewart Club Master
Wendy Anderson Sectional Master
Diane Nicol Sectional Master
Madeline Quirk Sectional Master
Diane Ray Sectional Master
Martha Baron Regional Master
Patsy Blumberg Regional Master
Patricia Coker Regional Master
Mickey Muse Regional Master
Diann Plunkett Regional Master
Paul Plunkett Regional Master
Shirley Wicklund Regional Master
Emily Anderson NABC Master
Suzanne Greenwood NABC Master
Kathy Feeney Advanced NABC Master
Samuel Sagi Advanced NABC Master
Roberta Goldstein Life Master
Mark Leibowitz Life Master
Joy Roberts Life Master
Jim Wolf Life Master
Gerald Nicholson Silver Life Master
Henry Buch Gold Life Master

SEPTEMBER 2019

First Name Last Name New Rank
Lynne Hudson Junior Master
John A W Bowsher Sectional Master
Bobbie Lambert Regional Master
Philip Lattavo Regional Master
Barbara Starrett NABC Master
Richard Bryant Adv NABC Master
Mary Aveiro Life Master
William Robinson Life Master
Uta Antony Bronze Life Master
Leslie Balascoe Sapphire Life Master
Martin Schiff Jr Grand Life Master

AUGUST 2019

First Name Last Name New Rank
Patti Albaugh Junior Master
Laurel Dambrosio Junior Master
Laura Franklin Junior Master
Vicki Greiff Junior Master
Leonard Kronman Junior Master
Louise Jeffery Club Master
Mary Jo Jacoby Sectional Master
Patricia Mosher Sectional Master
Donna Richman Sectional Master
Diane Ferrell Regional Master
David Croissant Life Master
Adell Hansen Silver Life Master
Vicki Hanson Silver Life Master
Marilyn Hendricks Ruby Life Master
Franz Schatz Sapphire Life Master
George Willis Sapphire Life Master